• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Gülşehir'de “Kutlu Nebinin İzinde” konulu konferans

Gülşehir'de Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Kutlu Nebinin İzinde” konulu konferans düzenlendi.

            Gülşehir Müftülüğü tarafından düzenlenen Kurlu Nebi programına konuşmac ı olarak katılan Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sami Yıldız, Gülşehirlilere Kur'an-ı Kerim ve peygamberi anlattı.
            Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, daire müdürleri, ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen konferans programı  Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Açılış konuşması yapan Gülşehir Müftüsü Talat İlbahar, İslamın tam manasıyla yaşanması için son peygamber Hz. Muhammed’in hayatı ve sünnetinin günlük yaşantıda tatbik edilmesi gerektiğini söyledi.

            Program hakkında bilgi veren Müftü İlbahar, daha sonra konferansını vermek üzere Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sami Yıldız'ı kürsüye davet etti.

            İmam Hatip Abdurrahman Koyuncu tarafından sunumu yapılan programda konuşmacı Yar. Doç. Dr. Mehmet Sami Yıldız,  Hazreti Muhammed’in yaşamını anlatarak huzurlu bir toplum ve aile için peygamberin hayatından örnekler verdi.

            Hz. Muhammed'e inanıp İslamiyeti kabul eden ilk insanın Hz. Hatice olduğunu ve Hz. Hatice'nin hayatından kesitler anlatan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sami Yıldız, İslam'ın kadına bir şeref kazandırdığını, kadına verilen değer Kur'an-ı Kerim'de bulunan bir çok ayette yer verildiğini kaydetti.

            Konferansın sonunda kapanış konuşmasını yapan Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, organizasyonu düzenleyen Gülşehir Müftülüğü, verdiği konferans nedeniyle Gülşehirlileri bilgilendiren Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sami Yıldız'a ve salonu dolduran Gülşehirlilere teşekkür etti. Kaymakam Tekin, günün anısına Yıldız'a yağlıboya tablosu hediye etti.

 

 

 

 

351 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam0
Toplam Ziyaret177401
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda