• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Gülşehir'de Kudüs için protesto gösterisi

Gülşehir'de sivil toplum kuruluşu üyeleri, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıklaması üzerine tarihi Kurşunlu Cami önünde toplanıp, basın açıklaması düzenleyerek, protesto gösterisi yaptı.

            Cuma Namazı sonrası organize edilen gösteri AK Parti Gülşehir İlçe Teşkilatı tarafından düzenlendi.            Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, Belediye Başkan Vekili Erol Gümüşsoy, Esnaf Odası Başkanı Ahmet Şahin, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen protesto gösterisinde basın açıklaması yapan AK Parti Gülşehir İlçe Başkanı Fatih Çiftçi,  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklaması insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgede  sorunları derinleştireceğini söyledi.

            Tekbirler getirilerek, "Kudüs bizimdir, bizim kalacak, Kudüs'e selam, direnişe devam" şeklinde atılan sloganlarla devam eden protesto gösterisinde AK Parti İlçe Başkanı Çiftçi, şunları kaydetti: 

            "Amerika Birleşik Devletleri  Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklaması insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

            Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

            Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

            Alınan kararı İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu  olmayacaktır.

            Asla  kabul edilemez  gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

            İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradeleri esir etmek isteyenler, tarihte, defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

            İslam'ın  harem-i  izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler ,Türküye, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyübi ruhunu dirilip karşılarına dikildiği göreceklerdir.

            Türkiye'nin ,insanlığın silueti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızı liderliğine ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız .

            Dünyadaki tüm Müslümanların,İslam İşbirliği Teşkilatı zirve dönem başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs'e sahip çıkacağına inanıyoruz.

            Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri'nin bu kararı, dünyada yaşayan adaletsizliğin yeni tezahürüdür.

            Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği ''dünya 5'ten büyüktür'' itirazının haklılığına teyit etmiştir.

            İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

            Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

            Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız."

            Yapılan dualara hep birlikte amin denilmesinden sonra program sona erdi.1375 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret177435
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda