• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Ovaören Köyü muhtarı Sönmez, güneş panel sistemi projesine odaklandı

Gülşehir Ovaören Köyü Muhtarı Asım Çakır'ın sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etmesi sonrası göreve getirilen Ovaören'in yeni muhtarı Ercan Sönmez, içmesuyu elektrik giderini çözüme kavuşturmak amacıyla güneş paneli sistemi projesine odaklandı.

            Gülşehir Ovaören Köyü Muhtarı Asım Çakır'ın sağlık sorunları gerekçesiyle  istifa etmesi sonrası göreve getirilen Ovaören'in yeni muhtarı Ercan Sönmez, içmesuyu elektrik giderini çözüme kavuşturmak amacıyla güneş paneli sistemi projesine odaklandı.

            Göreve başlar başlamaz kolları sıvayan yeni muhtar Ercan Sönmez, ilk iş olarak Ovaören halkını içme suyundan oluşan yüksek elektrik faturasından kurtarmak olduğunu kaydetti.

            Çok önceden beri köy halkını içme suyunda kullanılan yüksek elektrik faturasından kurtarmak hedefinde olduğunu belirten muhtar Sönmez, vekaleten yaptığı muhtarlık döneminde güneş enerji sistemini Ovaören'e kurdurmak için var gücüyle gayret edeceğini kaydetti.

            Kırsal ve geçim sıkıntısı yaşayan insanların çoğunlukta olduğu Gülşehir'in en uzak köyün olan Ovaören'de insanların içme suyu faturasından muzdarip olduğunu, köy halkının ödeme zorluğu çektiğinin farkında olduğunu bildiren Sönmez, Ovaören'i güneş panelleri projesine kavuşturmak için ilgili tüm kurum, kuruluş ve makamlarla görüşmelere devam ettiğini dile getirerek, köy halkının desteği ile bu projeyi hayata geçirmeyi başaracağını belirtti.

 

 

 

142 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret175893
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27929.3164
Euro10.803310.8465
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda