• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Kızılay Gülşehir'de kan bağışı kabul etti

Gülşehir’de kan bağışı etkinliği düzenleyen Kızılaya ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Havanın sıcak olmasına rağmen Gülşehirliler kan bağışı yapmak için sıraya geçti.

            Korona virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla kan stoklarında büyük oranda azalma görülmesiyle birlikte Türk Kızılay, bir çok il ve ilçede olduğu gibi Gülşehir’de de kan bağışı kampanyası düzenledi.

            Kızılay Nevşehir Kan Merkezi kan bağış karavanı, Kızılırmak Caddesi Gülşehir Belediyesi önünde kurularak, kan bağışı kabul etmeye başladı.Kampanyaya büyük ilgi gösteren vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına riayet ederek stantlarda kendilerine özel belgeleri doldu. Daha sonra sırayla kan bağışı kabul edilen karavana geçen Gülşehirliler, kan bağışında bulundu.

           


              21 Temmuz 2020 Salı günü kan bağışına başlayan ve Cuma gününe kadar kan bağışı kabul eden Nevşehir Kızılay Merkezi 3 gün süre zarfında 250 kişiden bağış alabilmeyi hedefliyor.

            Bağış kampanyası hakkında bilgi veren Kızılay yetkilileri, Covid-19 salgınından dolayı azalan kan stoklarını bir nebze olsa artırmak olduğunu bildirdi. Sık sık Gülşehir'de bağış kabul ettiklerini bildiren yetkililer, ilçe halkının göstermiş oldukları teveccühten dolayı şükranlarını sunduklarını belirtti.

            Herkesin kan bağışçısı olması gerektiğini ifade eden yetkililer, “Korona virüs nedeniyle şuan her zamankinden daha fazla kana ihtiyaç var. Bunun için bilinçli birer vatandaş olarak üstümüze düşen görevi yapalım ve kan bağışında bulunalım. Kan bağışında bulunmak bir hayatı kurtarmak ve aynı zamanda kan dostu olmak demektir. Bende kendim bir sağlık çalışanı olarak 10’un üzerinde kan bağışı yaptım ve emin olun ki size her gelen mesajda kanınız birine ulaştı dendiğinde çok mutlu ve huzurlu hissedeceksiniz kendinizi. Bilinçli olalım ve bu zor zamanda kan bağışçısı olalım” diye konuştu.

287 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret174777
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.81788.8531
Euro10.345310.3868
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda