• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

AK Parti Gençlik Kolları kongresi yapıldı

Gülşehir'de düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Yusuf Bozan, gençlik kolları başkanı olarak seçildi.

 

    
            "Gençsin Önde Yürü " İnandığın Yolda Yürü"  sloganı çerçevesinde AK Parti Gülşehir İlçe Gençlik Kolları Teşkilatının 6. Olağan kongresi, Cafe Arapsun'da yapıldı.

      

       Kongreye AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, İlçe Başkanı Çağrı Sönmez, Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftci, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, İl Genel Meclis Üyeleri Turan Balak ve Mustafa Yalap, İl Gençlik Kolları Başkanım Furkan Türker ve partililer katıldı.
        
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrede divan üyeleri belirlendi. Gülşehir gençlik Kollarının faaliyetlerinin okunmasıyla devam eden kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmakla beraber Genel Merkez yöneticilerinin mesajı okundu.

            Daha sonra konuşmalara geçildi. AK Parti Gülşehir Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Bozan  AK Parti Gençlik Kolları ilçe teşkilatı olarak bugüne kadar yapılan tüm çalışmalarda üzerlerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmeye gayret gösterdiğini belirtti. Yeni kongre ile yenilenerek daha iyiye ulaşmak için çaba göstermeye devam edeceğini belirten Bozan, durmadan, yılmadan, her zaman ve her yerde davayı yaşamaya ve anlatmaya devam edeceğini kaydetti.

            AK Parti Gülşehir İlçe Başkanı Çağrı Sönmez ise, AK Partili olmanın görev ve sorumluluğunun önemine dikkat çekti. AK Parti davasına hizmet eden herkese teşekkür eden Sönmez, bu görevlerin ne denli sorumluluk ve önem arz ettiğini çok iyi bildiklerini, Ak Partili olmak sorumluluk almak, insanların dertlerini kendi derdi olarak kabul etmek ve insanları olduğu gibi kabul etmek olduğunu kaydetti. Sönmez, 6. olağan kongre sonucunda seçilecek gençlik kolları başkanına görevinde başarılar diledi.

            Bizler AK kadrolar olarak her daim bu erdeme nail olmalı ve görevlerimizi bu sorumluluk bilinci ile en iyi şekilde yerine getirmeliyiz. Bizim amacımız bu oy potansiyelini daha da yukarılara çıkartmak olacaktır. Bizler herhangi bir etnik grubun, her hangi bir bölgenin ya da bir ideolojik düşüncenin partisi değiliz. Biz Türkiye'nin partisiyiz. Bizler farklılıklarımızı zenginlik olarak görüyor ve yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Gençler bu ülkenin geleceğidirler. Dolayısıyla gelecek adına şimdiden üstlendiğiniz bu sorumluluk çok önemlidir. Ülkemizin müreffeh yarınlara ulaşabilmesi için fert fert bu taşın altına sadece elimizi değil yüreğimizi de koymalıyız.

            Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftci ise, genç AK Partililere öğütler verdi. Geçen zaman dilimlerinde çekilen sıkıntılardan bahsederek sözlerine devam eden Başkan Çiftci,  kapatma davaları, kurulan kumpaslar, Gezi olayları, 17-28 Aralık darbe olayları, AK Parti'nin varlığına göz dikenlerin yaptığı büyük planlardan bahseden Çiftci, bütün bu kumpaslar, hezeyanlar ve oyunlar milletin desteği ile boşa çıktığını kaydetti. Çiftci, "artık o eski Türkiye emir alan para alan Türkiye yok. Şimdi her ortamda hakkı da hakikati da haykıran bir Türkiye var. Bir AK Parti var. Bir Recep Tayip Erdoğan var. Bir gençlik var" ifadelerini kullandı.

            Daha sonra konuşan AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, AK Parti Hükümet etme dönemini değerlendirdi. Gençlere yakın tarihi süreçten bahseden Yanar, " bu süreçlerde eğer sımsıkı durmasaydık, Recep Tayip Erdoğan'ın, davamızın arkasında durmasaydık bu hainler emellerine ulaştıklarını zannedecekti. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Değerli gençler işte AK Parti'ye ödetilen bu bedeller aslında bizim yüz yıllık medeniyetimize, yüz yıllık tarihimize ödetilen bedellerle aynıdır. Bu yaşanan süreçleri gençlerin farkında olması gerekmektedir. Bu bilinçle hareket etmek gerekir." şeklinde konuştu. Yanar, yeni görev alacak AK Parti Gülşehir Gençlik Kolları teşkilatına görevlerinde başarılar diledi.   
            AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Yücel Menekşe, Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi ile beraber oynan senaryolara dikkat çekti. Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Türkiye'nin büyüyüp güçlenmesi senaryoları da beraberinde getirdiğini dile getirdi.

            Türlü senaryoların farklı sahnelerde farklı coğrafyalarda sürekli Türkiye'nin karşısına çıkartıldığını belirten Menekşe, "bunun bilincinde olacağız sevgili gençler. İnandığımız tüm değerler için buradayız. Çünkü bu değerlerle yıllarca mücadele edenler hüküm sürdü. Çünkü bu milleti tanımayanlar, bu milletin dertleriyle dertlenmeyenler, bu milleti inançlarından koparmak isteyenlerle yıllarca mücadeleler verildi. Bir taraftan ekonomimizi, öbür taraftan da demokrasimizi ortadan kaldırmaya çalıştılar. Yoklukla, yoksullukla yasaklarla mücadele ederek bu seviyeye geldik gençler. Bunların unutulmaması lazım çünkü bu dava, sadece Gülşehir'de değil sadece Türkiye'de de değil çünkü biz biliyoruz ki dünyada bugün mazlumlara tek umut ışığı var. O da, Recep Tayip Erdoğan ve onun ülkesi Türkiye Cumhuriyeti'dir" şeklinde konuştu.

            Son konuşmacı Mustafa Açıkgöz ise, hükümet politikalarından bahsetti. Gençlere yeni Türkiye hakkında bilgiler veren Açıkgöz, yıllardır mu milletin içine fitne tohumu saçtıklarını kaydetti.
            Milleti yok saydıklarını, ötekileştirdikleri, ayrıştırdıklarını dile getirerek sözlerine devam eden Açıkgöz, "Bizleri tarihimizden bağlarımızdan koparmaya çalıştılar. İşte tek adam diyorlardı ya, tek tip diyorlardı ya. Ben ne diyorsam sen o olmak zorundasın. İmam hatipliler, başörtülü kardeşlerimiz, inanan kardeşlerimize belli hakların gelmesini hazmedemiyorlardı. Bu ülkenin başbakanı imam hatipli olduğu için içime sindiremiyorum dediler. Bugün dünyada mazlumlara tek umut ışığı var. O da, Recep Tayip Erdoğan ve onun ülkesi Türkiye dir." şeklinde konuştu. Açıkgöz, Yeni Gençlik teşkilatını tebrik ederek başarı dileklerinde bulundu.

            Yapılan konuşmaların ardından divana tek liste teklif edildi. Yapılan seçimler sonrası AK Parti Gülşehir Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Bozan ve teşkilatı görev tazeledi. 

 

                  

326 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret174779
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.81788.8531
Euro10.345310.3868
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda