• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Ş. Şahin Kaya 100. Yıl okulu öğrencileri, trafo binasını papatyalarla süsledi

Gülşehir Şehit Şahin Kaya 100. Yıl Ortaokulu öğrencileri öğretmenleriyle birlik olup okul bahçesinde bulunan trafo binasının duvarını papatya ile donatı.

            

            Görsel Sanatlar öğretmeni öncülüğünde ellerine fırça ve boya alan öğrenciler, belediyenin komple boyadığı trafo binasını papatyalarla süsledi.

            Görüntü kirliliği nedeniyle Gülşehir Belediye ekiplerinin boyadığı trafo binasında bir öğrencinin fikrini değerlendiren Gülşehir Şehit Şahin Kaya 100. Yıl Ortaokulu görsel sanatlar öğretmeni, hemen uygulamaya geçti. Okul idaresinden gerekli izini alan görsel sanatlar öğretmeni, öğrenciler ile birlikte kolları sıvadı. Görsel Sanatlar ders saatinde müfredat çerçevesinde işe başlayan öğrenciler, trafo binasına önce yapılacak çalışmanın grafiğini oluşturdu. Yapılan grafiğin boyanması ile trafo binasında adeta gül, çiçek ve papatya bahçesine benzedi.
            Fırça ve boyalarla papatya yapan öğrenciler ise, projeye hem el becerilerini geliştirdiklerini, hem de okul bahçesindeki trafo binasını süslediklerini söylediler.

            Proje mahalle halkının da dikkatini çekti. Okul yakınından geçen herkesin beğenisini kazanan proje hakkında değerlendirmede bulunan vatandaşlar, eski trafo binasının boyandıktan sonra çiçek bahçesine çevrilmesinin harika bir çalışma olduğunu belittiler.

            Bu tür projelerle hem eğitim merkezlerinin güzelleştirildiğini hem de okulların bulunduğu mahallelere görsellik kattığını dile getiren vatandaşlar, böylesine bir çalışmayı Şehit Şahin Kaya 100. Yıl Ortaokulu bahçesinde gerçekleştiren okul idarecisi, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ettiler.

192 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret177404
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda