• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Sağlıklı yaşam için pedal çeviren bisikletliler okumaya teşvik etti

Gülşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bisiklet Kulübü kitap okuma ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacıyla bisikletli kütüphane etkinliği düzenledi.   

            Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, Okul Müdürü Mehmet Ulaş Özsoy, Bisiklet Kulübü Başkanı Cihan Cambaz , kulüp üyesi öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik çerçevesinde ilk okul öğrencilerine kitap hediye edildi.

 


           Gülşehir Kaymakamlığı önünde start alan programda konu hakkında bilgi veren Gülşehir Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, yeni yılda yeni kitap okuma projesi kapsamında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bisiklet Kulübü ile bisikletli kütüphane programı çerçevesinde sağlıklı yaşama dikkat çekmek ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla etkinlik yaptıklarını belirtti.

            Okul Müdürü Mehmet Ulaş Özsoy, ise, okul bünyesinde faaliyet sürdüren bisiklet kulübünün yaptığı her mevsim bisiklet etkinliği çerçevesinde "geziyorum okuyorum" programı gerçekleştirdiklerini belirtti.

            Kulübe üye öğrenci ve öğretmenlerle 2017 yılı içinde ilçe merkezi ve köylerinde bulunan okulları bisikletli kütüphane ile gezerek okuma etkinlikleri düzenleyeceklerini belirten Özsoy, "Kaymakamlık önünde start vereceğimiz programda Karavezir Parkında kitap okuma faaliyeti gerçekleştireceğiz. Ardından Nevşehir yol güzergahında yaklaşık 5 kilometre bir tur düzenleyeceğiz. Daha sonra ilçe merkez Atatürk İlkokulunda öğrencilere kitap hediye ederek okumaya ve bisiklet kullanarak spora teşvik etmek amacıyla etkinlik düzenleyeceğiz. Bahar ve devamında yaz süreci boyunca bu ve benzeri programlara devam edeceğiz." dedi.
            Gülşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bisiklet Kulübü başkanı Cihan Cambaz, bisikletliler kulübü olarak 2015 - 2016 yıllarında olduğu bibi 2017 yılında da "her mevsim bisiklet " kullanım projesini devam ettirdiklerini kaydetti. Dört mevsim bisiklet kullanarak hareketin her mevsim yapılabileceğini ortaya koymaya çalıştıklarını dile getiren Cambaz, "bugün her mevsim bisiklet projesinin okumaya destek vermek bisikletli kütüphane adı altında sezon sonu turunu yapacağız. Bugünkü yaptığımız faaliyetle hem okumayı hem de egzersiz yapıp fiziksel aktivite yapılabilir olmayı ortaya koyacağız. Ülkemizin bedensel salık ve kültürel etkinliğine dikkat çekmeye çalışacağız. 2017 yılında yeni projeyle yeni bir sezonun açılışını yapmayı planlıyoruz." dedi.

 

 

726 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret177436
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda