• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

CHP Gülşehir İlçe Başkanı Yakup Özmen, neden hayır diyeceklerini açıkladı

CHP Gülşehir İlçe Başkanı Yakup Özmen, denetimi olmayan sınırsız yetkinin tek kişinin eline verilmesine "hayır" cevabı vereceklerini bildirdi.


      CHP Gülşehir İlçe Başkanı Yakup Özmen, denetimi olmayan sınırsız yetkinin tek kişinin eline verilmesine "hayır" cevabı vereceklerini bildirdi.

            Yazılı bir basın açıklaması yayımlayan CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Gülşehir İlçe Başkanı Yakup Özmen, açıklamasında şunları kaydetti:

            "16 Nisan 2017 de Anayasa değişikliği yapacağız. Tabi ki yapacağız. Ama ülkemizin bu kadar ağır sorunları varken çok mu gerekliydi? Yoksa bir kişiye göre Anayasa uydurmak onun isteği doğrultusunda yangından mal kaçırırcasına  alel  acele yola çıkmak mı?

            Ülkemizin öncelikli sorunları: issizlik, pahalılık, can ve mal güvenliğini ve ulusal bütünlüğümüzün sorun olduğu bu günlerde hiç de bunun yeri değildi. Zaten ekonomimiz  dibe vurmuş durumda. Ama iktidara göre ekonomimiz çok iyi durumda!   Bunun için mi? Emekli, memur, işçi, Bağkurlular ve esnaflarımız kan ağlıyor. Enflasyon  başını almış gidiyor. Ama iktidar vatandaşlarımıza %3'lük zammı reva görmüştür. Çiftçimiz mazotu referandumdan sonra 8 liradan kullanacak, ama yatlar ve gemiler 1,5 liraya kullanmaktadır.
            Eğitimimizin geldiği son durum içler açısı. Fakat ülkeyi yönetenler, rejimle oynuyor.

             Vatandaşın önceliği, iş, aş ve can güvenliğinidir. Devletin resmi kurumlarınca açıklanan verilere göre 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 1.600 tl deniyor. Öte yandan asgari ücret ise 1.404 TL. Millet, millet diyorlar inim inim inletiyorlar.  Milletin feryadı duyulmasın diye "Evet" diye bağırıyorlar. Bizde yalana talana "Hayır" diyoruz.
            Devlet Bahçeli'nin anlaşılmaz tutumu neticesinde (U) dönüşüyle Anayasa değişikliğini milletin kucağına koydular. Yapılan değişiklikler; tamamen tek adam rejimine yöneliktir. (T) tipi sistemle ülkenin kaderini bir adamın iki dudağından çıkacak söze, yani konun hükmümde kararnameye teslim ediliyor. Hiçbir denetimi olmayan sınırsız yetki tek kişinin eline veriliyor.
            Bu demektir ki Demokrasi ve Cumhuriyetin askıya alınması.

          Buradan AKP li kardeşlerimize sesleniyorum.

            Sayın Cumhurbaşkanımız; beni Putin kandırdı. ABD kandırdı. Merkel kandırdı. Fetö kandırdı. Apo kandırdı.  Kandil kandırdı. Oslo da kandırıldı. Çukurlarda kandırıldı. Hendeklerde kandırıldı. Dolmabahçe'de kandırıldı… Bir daha kandırılmamak için önümüze getirilen daha doğrusu dayatılan tek adam rejimini oylanmasına "Hayır" diyoruz.
                Apo'ya sayın diyen, şehitlerimize kelle diyen kimlerdi? Mesut Barzani'yi Türkiye'ye davet eden, sözde bayrak denilen paçavrayı göndere çektirenler kimlerdi? yoksa yinemi aldatıldık?!

            Mecliste evet için Devlet Bahçeli, kullanılmış olup referandum sürecinde HDP, PKK, FETÖ dahil hepsinin evetci olduğu aşikardır. Şu anda dahi hükümet Barzani üzerinden imralı ve Kandil ile pazarlık yapmaktadır. Evet çıkartılabilsin diye kimlerle iş tutulduğu ortadadır. Bizler ise ülkemizin geleceği için "Hayır" diyoruz." dedi.

 

300 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret177435
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda