• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Ovaören Ortaokulunda Tübitak 4006 Bilim Fuarları sergisi açıldı

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi amacıyla Gülşehir Ovaören Ortaokulu tarafından projelendirilen Tübitak 4006 Bilim Fuarları sergisi açıldı.            Okul Müdürü Murat Er, proje sorumlusu matematik öğretmeni Gizem Toptaş, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin desteği ile hazırlanan bilimsel projeler okul koridorunda sergilendi. Açılış törenine Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, Jandarma Komutanı Onur Ömer Beşiktaş, AK Parti Gülşehir İlçe Başkanı Kürşat Koç, Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, İl Genel Meclis Üyesi Hakan Yaman, daire müdürleri, öğretmen, öğrenci, veli ve çok sayıda davetli katıldı.

 


           Açılış kurdelesini kestikten sonra  beraberindekiler ile sergi alanını gezen kaymakam Çağlar Tekin, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde hazırladıkları projeleri tek tek gezdi.

            Bilim fuarında öğrencilerin yaptıkları çalışmalar tüm yetkililer tarafından ilgi ile gezildi. Öğrencilerin matematik alanında yaptıkları projeler, organik temizlik ürünleri, elektrikli ve mekanik çalışmalar, icatlar katılımcıların ilgi odağı haline geldi. En ilgi çeken stantlardan birisi de kuruluşundan bugüne basının geldiği nokta ile faaliyetlerini içeren standı oldu.

            Hazırladıkları projeler hakkında öğrencilerin bilgisine başvuran Kaymakam Tekin, yapılan projeler ile alakalı öğrencilere sorular yönetti. Matematik dalında hazırlanan projelerle yakından ilgilenen Kaymakam Tekin, başarılı sunum yapan öğrencileri tebrik etti.

            Program sonrası okul ve projelere destek veren Gürlek Hafriyat sahibi Metin Gürlek ve Oruçreis Mahalle Muhtarı Turgay Yıldırım'ı Kaymakam Çağlar Tekin tarafından plaketle ödüllendirdi.

            Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Murat Er, 5-12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin eğitim/öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak Tübitak 4006 Bilim Fuarları sergisi hazırladıklarını kaydetti. Konusunda uzman öğretmenlerin desteği ve yaptıkları araştırmalarının sonuçlarını şekle döndürerek sergilediklerini dile getiren Er,  öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçladıklarını kaydetti.

            Bu ve benzeri projeleri Ovaören Köyünde hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Er, öğretmen kadrosuna, maddi manevi destek olan, emek harcayan ve davete katılanlara teşekkür etti.

            İkramlar ve çekilen hatıra fotoğraflarından sonra program sona erdi.  


 

616 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret177435
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda