• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

19 Mayısta motorlu paraşüt gösterisi

THK ( Türk Hava Kurumu) Gülşehir Şubesi bu yılda 19 Mayısta motorlu yamaç paraşüt gösterisi düzenleyecek.
            Gülşehir'de 2016 yılında kutlana 19 Mayıs programında paraşüt gösterisi düzenleyerek izleyicilerin beğenisini kazanan THK Gülşehir Şubesi aynı gösteriyi bu yılda gerçekleştirecek.

            THK Gülşehir Şube Başkanı Yusuf Aytekin, 19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Gülşehir'de motorlu paraşüt gösterisi düzenleyeceklerini bildirdi.

            2016 yılı 19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı programında ilkini gerçekleştirdikleri motorlu paraşüt gösterisinin aynısını 2017 yılında da programa dahil ettiklerini belirten Aytekin,  "THK Gülşehir Şubesi olarak THK Genel Başkanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucu 19 Mayıs 2017 cuma günü THK Genel Başkanlığından gelecek ekipler tarafından gösteri yapılacaktır. İlçemizde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan motorlu yamaç paraşüt gösterisini izlemek isteyen herkesi Gülşehir ilçe stadyuma davet ediyorum. Tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum." dedi.

            THK hakkında da bilgi aktaran Aytekin, “Ulu Önder Atatürk’ün direktifiyle 3 Mayıs 1935 yılında faaliyete geçirilen Türkkuşu Genel Müdürlüğü bünyesinde önce Planör Uçuş Okulu ve hemen ardından da Paraşüt Okulu açılmıştır. THK, o günden beri paraşüt eğitimi vermektedir." şeklinde konuştu.

487 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret177435
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda