• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Mükremin Kalay, "yetkili firmalara doğalgaz tesisatlarınızı yaptırın"

Kombi konusunda uzman firma olan ECA yetkilileri Gülşehir'de kurdukları stantta doğalgaz kombi konusunda halk bilgilendirildi.


            Gülşehir doğalgaz tesisat ve proje yetkili firması Kardeşler Tesisat tarafında organize edilen bilgilendirme programında doğalgaz tesisat ve kombi konularında ilçe halkına bilgi aktarıldı.

            Belediye önünde kurulan stantta vatandaşa bilgi veren Kardeşler Tesisat işletmecisi Mükremin Kalay, yetki belgesi ve sertifikası olmayan firmalara doğalgaz tesisatı yaptırılmaması konusunda halkı uyardı!

            Yeni tesisat yaptırma konusunda dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi veren Kardeşler Tesisat İşletmecisi Mükremin Kalay, Anlaşmalısı olan Sertifikalı tesisatçı firmanın yetki belgesi almış olup olmadığına dikkat edilmesini önererek, yetki belgesi olduğunu öğrenmek için firmanın yetki belge ve tabelasının mutlaka kontrol edilmesini istedi.  

            Yetkili olmayan tesisatçı firmalara iş yaptıranları uyaran Kalay, kolon hattı  (bina hattı) ve iç tesisatı yapacak firma ile mutlaka yazılı bir sözleşme yaptırmalarını tavsiye etti. Sözleşmede doğalgaz dönüşümü için kullanılacak malzemenin cinsini, kalitesini, kombinin markasını, diğer istekler ile birlikte ödeme şeklini maddeler halinde yazılmasının doğru bir karar olacağını belirten Kalay, şunları kaydetti:

            "Her iki tarafın olası bir anlaşmazlığı halinde Gülşehir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir" maddesini sözleşmenize ekleyin. Dönüşüm firması ile yaptığınız sözleşmede ilk önce firmanın güvencesine dikkat edin.Dönüşüm firması tarafından tesisatınızın yapılması esnasında sözleşmenize uygun olmayan bir durumla karşılaştığınızda derhal itiraz edin ve doğru olanın yapılmasını isteyin. Unutmayın, yapacağınız sözleşme hem sizin, hem de sertifikalı tesisatçı firmanın sorumluluklarını belirleyecektir.

451 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret177436
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda