• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Gülşehir Atatürk İlkokulunda Ata Model Uçak sergi açılışı yapıldı

Gülşehir Atatürk İlkokulunda, ders dışı egzersiz faaliyetleri kapsamında model uçak yapım kursu eğitimi verilen 19 ilkokul öğrencisi tarafından yapılan 19 model uçağın sergisi yapıldı.


            Sergiye Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, İlçe Jandarma Komutanı Ömer Onur Beşiktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, Türk Hava Kurumu Gülşehir Başkanı Yusuf Aytekin, Ziraat Odası Başkanı Hacı Mehmet Yıldız, diğer daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

            Açılış kurdelesi kesilmesinden sonra Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy ve beraberindeki protokol üyeleri, öğrenciler tarafından yapılan maket uçaklar sergisini gezdi.

            Tüm model uçakların tek tek incelendiği ve yapan öğrencilerden bilgi alındığı programda Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy ve beraberindeki protokol üyeleri öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

            THK ( Türk Hava Kurumu) Gülşehir Şube Başkanı Yusuf Aytekin tarafından 19 öğrenci için hazırlanan sertifikalar protokol üyeleri tarafından öğrencilere verildi.

            Program sonrası değerlendirmelerde bulunan            Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, Atatürk'ün ( İstiklal Göklerdedir) sözüne dikkat çekerek, öğrencilerin küçük yaşta havacılığa yönlendirilmesinin önemine işaret etti. Maket uçaklarını tek tek inceleyen Arısoy, öğrencileri tebrik etti. 

            THK Gülşehir Şubesi Başkanı Yusuf Aytekin, havacılığın ilk adımı olan model uçakla bu sevdaya katılan eğitimci Hasan Göçer ve tüm öğrencileri tebrik etti. Türk Hava Kurumu’nun gençlere yönelik bu tür faaliyetleri önemsediğini dile getiren Aytekin, Türk Hava Kurumunun bu tür etkinliklere gerekli desteği verdiğini ifade ederek, ata model uçak eğitim programının talep olması durumunda her sene düzenleneceğini kaydetti.

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yılmaz Ceylan ise, eğlenceli ve öğretici ürünlerin bulunduğu serginin hazırlanmasında emeği geçen okul müdürü Osman Sönmez, kurs öğretmeni Hasan Göçer’e ve öğrencilere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

 

784 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret177404
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda