• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Kırşehir - Kapadokya Havalimanı bağlanıyor

Kızılırmak Nehrinin Güneyinden geçecek olan Kırşehir - Kapadokya Havalimanı bağlantı yolunun proje aşaması tamamlandı.


            Yıl içinde kamulaştırılarak yapım çalışmasına başlanacak olan iki gidiş, iki geliş 4 şeritli yol ile Kırşehir ili Kapadokya Havalimanına bağlanmış olacak.

            Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, Kırşehir bağlantı yolunun Gülşehir ilçe sınırlarında geçeceği güzergahta incelemelerde bulundu. Beraberinde Belediye Başkan Vekili Erol Gümüşsoy ve belediye İnşaat Mühendisi Samet Ercan ile birlikte bölgeyi gezen Başkan Arısoy, Karayolları Kayseri 6. Bölge Müdürlüğünde görevli tekinin ekipten güzergah hakkında bilgi aldı.

            Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy'u makamında ziyaret eden ve Kırşehir ili ve Kapadokya Havalimanı yol projesi hakkında teknik bilgi aktaran Karayolları Kayseri 6. Bölge Müdürlüğü teknik ekipleri daha sonra başkan Arısoy'a projenin geçeceği araziyi gezdirdi.

            Başkan Arısoy ve beraberindekiler ile birlikte yolun geçeceği güzergahı gezen Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü proje mühendisi İlker Yıldırım, daha önce yapımı tamamlanan Aksaray ili Kapadokya Havalimanı bağlantı yolunun Tuzköy mezarlığı kısmında çok yönlü ve kullanışlı bir kavşak çalışması yapılacağını kaydetti. Proje kapsamında taziye evinin yıkılmak zorunda olduğunu  ve ayrıca kavşak yapılacak olan alanda 17 adet mezarın taşınacağını kaydeden İlker Yıldırım, Gülşehir ilçe sınırlarında tarım arazilerine geçişin sağlanması amacıyla çok sayıda alt geçit yapılarak bölgede arazisi bulunan çiftçileri mağdur ememeyerek kolayca arazilerine geçmelerini sağlayacaklarını  kaydetti.


            Tuzköy tuzlası alt kısımda yine bir kavşak düzenlemesi yapılacağını ve bu kavşaktan biçer döver gibi geniş tarım araçlarının geçişini sağlamayı planladıklarını belirten İlker Yıldırım, yolun genelde tarım arazisinden geçirilmemesi için gerekeni yaptıklarını ifade etti.

            Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, Başkan Vekili Erol Gümüşsoy ve Belediye İnşaat Mühendisi Samet Ercan'ın endişeleri, istek ve talepleri, bu endişelerin giderilmesi için proje üzerinde küçük değişikliklerin yapılması adına notlarını alan İlker Yıldırım, ileriki günlerde projenin başlatılacağını ve kısa bir zaman içinde tamamlanacağını kaydetti. 

 

325 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret177435
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda