• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

Cumhuriyet'in kuruluşunun 94. yılı coşkuyla kutlandı

Tüm yurtta olduğu gibi Gülşehir'de de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, gençleri idealist olmaya, vatandaşları ise cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmaya davet etti.

            Tüm yurtta olduğu gibi Gülşehir'de de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.            Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin ve Belediye Başkanı Vahdi Arısoy tarafından Hükümet Konağı önünde Atatürk Büstüne çelenk sunumuyla başlayan kutlama programı 29 Ekim günü Kaymakam Çağlar Tekin'in kutlama heyetini makamında kabul etmesiyle devam etti.

            Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü çim sahasında hazırlanan gösteriler öncesi Kaymakam Çağlar Tekin ve Başkan Vahdi Arısoy, öğrenciler ile vatandaşın bayramını kutlamasıyla sürdürülen programda konuşma yapan Gülşehir Kaymakamı Çağlar Tekin, gençleri idealist olmaya, vatandaşları ise cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmaya davet etti.
            Konuşmasında 15 Temmuz darbe girişiminde Türk Milletin göstermiş olduğu direnişinden de övgüyle bahseden Kaymakam Tekin, şunları kaydetti:

            "Tarihi büyük zaferlerle dolu Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı milli mücadele milletimizin azim ve kararlığıyla birleşerek tüm yurda yayılmış ve zaferle sonuçlanmıştır.

            Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanet ettiği cumhuriyeti ve onun kazandırdığı bu değerleri korumak, açılmış olan bu aydınlık yolda emin ve kararlı adımlarla yürümek bizlere düşen en önemli görevdir. Sahip olduğumuz bu kazanımlar bizi çağdaş ülkeler seviyesine yükseltmiş, uluslar arası camiada önemli ve söz sahibi bir konuma getirmiştir.

            Türkiye Cumhuriyetinin varlığına kasteden tehditler, kararlı duruşundan asla taviz vermeyecek olan Türk Milleti karşısında başarısızlığa uğramaya mahkumdur. Nitekim 15 Temmuz darbe girişiminde Türk Milleti gereken dersi vermiş, cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkmıştır.

            Bugün millet olmanın, bir olmanın, iri olmanın, diri olmanın verdiği gururun, sevincin ve coşkunun zirveye çıktığı gün… Ve bu günü tüm Türkiye'de olduğu gibi Gülşehir'de de huzur ve güven içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

            Sevgili gençler;

            Heyecanınızı, bu millete, bu ülkeye hizmet etme şevk ve ideallerinizi asla yitirmeyin. Zira Türkiye Cumhuriyeti idealist gençlerin omzunda ilelebet payidar kalacaktır.

            Sizlere Atatürk'ün deyimiyle (geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri) siniz. Sizler, büyük önderin (Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak) sözleri ile işaret ettiği ve cumhuriyeti emanet ettiği gençlersiniz.

            Saygıdeğer Gülşehirli hemşehirlilerim;

            Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 94. yıl dönümünde, cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanın savunması ve bölünmez bütünlüğü için görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi bu anlamlı günde ve sizlerin huzurunda rahmetle ve minnetle anıyorum.

            Gazilerimizin ve yüce Türk Milletinin tüm bireylerinin de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutlayarak, hepinizi cumhuriyet coşkusu ve heyecanı içinde sevgi ve saygıyla selamlıyorum."

            Günün anlam ve önemine ilişkin okunan şiir v e söyleşiler sonrası öğrenciler tarafından gerçekleştirilen gösterilerde beğeniyle izlendi. Ahmet Çetin öğretmenliğinde Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan karate ve judo dallarında eğitim alan öğrencilerin mükemmel gösterisi en çok alkış alan bölüm oldu.

            Yapılan yarışmalar sonrası dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildikten sonra geçiş töreniyle kutlama programı tamamlandı.


403 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret177435
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda