• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
    • BÖLGESEL SİYASİ GAZETE
    • Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Videolar
Site Haritası
Takvim
Facebook
CAN GAZETESİCAN

GAZETESİ 

ARTIK

WEB'de

www.cangazetesi.
com


Doğru Tarafsız Haber


 
HAFTALIK GAZETE

NEVŞEHİR'DE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE MEDYANIN ROLÜ KONULU SEMPOZYUM DÜZENLENDİ

“Uyuşturucu İle Mücadelede Medyanın Rolü” konulu sempozyum Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Kongre Merkezi Karavezir Salonu’nda düzenlendi.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın öncülüğünde Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde, 02-03 Kasım 2017 tarihlerinde “Uyuşturucu İle Mücadelede Medyanın Rolü” konulu sempozyum Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Kongre Merkezi Karavezir Salonu’nda düzenlendi.

İki gün boyunca devam edecek olan ve alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldığı sempozyumda, “Uyuşturucu İle Mücadeleye Medyanın Yaklaşımı”, “Uyuşturucu İle Mücadelede Medya Dilinin Belirlenmesi” ve “Medyanın Etkin Kullanılabilirliği” konularında oturumlar gerçekleşti.

CNN Türk Haber spikeri Büşra Sanay’ın sunuculuğunu yaptığı sempozyuma Nevşehir Valisi İlhami Aktaş’ın yanı sıra Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, ulusal ve yerel basın temsilcileri ile Uluslararası Medya Enformasyon Derneği, Televizyon Yayıncıları Derneği ve Yeşilay Derneğinden üst düzey katılımcılar yer aldı. 

Sempozyumda alanında uzman olan Ege Üniversitesinden Prof. Dr. Yıldırım Beyatlı Doğan ve Prof. Dr. Serap Annette Akgür, Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Zehra Arıkan, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden Prof. Dr. Nimet Karataş, Kırıkkale Üniversitesinden Doç. Dr. Levent Eraslan, Çukurova Üniversitesinden Doç. Dr. Nebile Dağlıoğlu, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinden Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hasan Yavuzer, Marmara Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Hediyetullah Aydeniz, RTÜK Başkanlık Müşaviri Dr. İrfan Barut, RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanlığı Murat Ellialtı, Basın Yayın ve Enformasyon görevlisi Mehmet Uğurlu, Akşam Gazetesi Haber Müdürü Özkan Tamirak, TRT Radyo’sundan Falih Akıcı, Uluslararası Medya Enformasyon Derneği Başkanı Aslan Değirmenci, Televizyon Yayıncıları Derneği Başkanı Barış Tünay, Sinema Sanatçı Mehmet Aslan ve TRT Radyo’ndan Yusuf Erbaş konuşmacı olarak katıldı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş; “Uyuşturucu birçok ailenin canını yakan, toplumumuzun gerçekten kanayan yarasıdır. Nevşehir Valiliği olarak uyuşturucuyla mücadele konusunu çok

önemsiyoruz. Bu sempozyumda gerçek manada çok ciddi çalışmalar yapılacağına inanıyorum” dedi. 

Vali Aktaş; “Mücadele ettiğimiz uyuşturucu; terör örgütü gibi, FETÖ gibi, DEAŞ gibi, maalesef günümüzde tam bir terör örgütü mantığıyla tüm gençliğimizi ve tüm insanlığımızı tehdit etmekte. Bizleri, çocuklarımızı ve ailemizi tehdit etmektedir.

Bu sempozyum inşallah ilimize ve ülkemize farkındalık oluşturur. Toplumsal konularda bu vicdani bir sorumluluk olduğu kadar, ailevi bir sorumluluktur. Bu yüzden tüm kamu görevlileri olarak taşın altına elimizi değil, gövdemizi koymamız gerekiyor. Bu konuda örnek aldığımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her türlü ortamda, her türlü fırsatta bu konuya dikkat çekiyorlar. Sayın Başbakanımız ve Sayın İçişleri Bakanımızın da talimatlarıyla tüm Türkiye genelinde uyuşturucuyla mücadelede çok büyük bir farkındalık var” dedi.

Vali Aktaş, “İnşallah bu gibi sempozyumlar devam edecektir. Katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim” dedi

348 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret177435
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar12.070212.1185
Euro13.587613.6420
Hava Durumu
Saat
Hakkımızda